Nem tárgyalt Aleksandar Vučić kormányfővel a vajdasági politikai válság megoldásáról, jelentette ki Nenad Čanak, a Vajdasági Szociáldemokrata Liga (LSV) elnöke, s elvetette azokat az állításokat is, miszerint pártja érdekelt a Goran Ješić távozásával megüresedett mezőgazdasági titkári poszt betöltésében.
“Éppen csak a harmadik világháború nem tört még ki, Önök meg azzal nyaggatnak, hogy ki lesz a tartományi mezőgazdasági titkár. Megismétlem – ki tudja hanyadszor – a liga egyetlen tartományi tisztség megszerzésében sem érdekelt”, mondta Čanak a Politikának nyilatkozva.
Arra a megállapításra, miszerint a tartományi kormány átalakításával kapcsolatos tárgyalásokban nem vesz részt a Vajdasági Magyar Szövetség, Čanak megjegyezte, azért, mert Pásztor Istvánt ez nem is érdekli.
“Pásztort voltaképpen mindez nem érdekli, mert meg van győződve arról, hogy sikerül neki négy széken ülnie, arról, hogy egyik pozíciója Belgrádhoz köti, egy másik Budapesthez, a harmadik Újvidékhez, míg a negyedik Szabadkához. És most holmiféle politikai négylábúként viselkedve azt hiszi, megszilárdította a helyzetét. Én azonban nagyon szkeptikus vagyok e tekintetben, lévén, hogy mind a négy lába jobbos”, mondta a LSV elnöke.
A tartományi kormány átalakításáról szóló tárgyalásokat egyébként kedden folytatják, erősítette meg ma Branislav Bogaroški, a LSV tartományi parlamenti frakcióvezetője, aki kiemelte, pártja, a Demokrata Párt (DS) és az Új Demokrata Párt (NDS) várhatóan megállapodik az új tartományi politikát illetően.
Kitekintő / Vajma.info