Óriásit kaszál az állam a névtelen betétek után

A becslések szerint mintegy 26 millió euró vándorol át az állami kincstárba azokból a névtelen betétekből, melyekért tulajdonosaik az utóbb tíz évben nem jelentkeztek.

Szlovákia a pénzmosás elleni küzdelem jegyében 2001-ben tiltotta be az anonim számlákat. A számlák legnagyobb része betétkönyv, a tulajdonosok a jelszó illetve kódok használatával juthatnak hozzá a pénzhez.

Az anonim számlákat 2006 végén szüntették meg, akkor az állam 41 millió eurós bevételhez jutott. Most a névtelen betétkönyveken a sor. A betétkönyveken nyugvó pénz eredetileg 2011-ben került volna át az állami számlákra, viszont a parlament két évvel meghosszabbította a határidőt. A kimutatások szerint csaknem egymillió névtelen számla érvényes még, mintegy 26,4 millió eurónyi befektetett öszeggel. Ha a tulajdonosok az év végéig nem jelentkeznek a pénzért, az az állam tulajdonába kerül át. Ahhoz, hogy valaki hozzájusson a pénzéhez, szükség van az eredeti jelkódjára, valamint igazolnia kell magát.

Bumm.sk

Friss hírek

horzrt.hu

Különleges eszközök a gyermekek fejlődéséhez (x)

A sajátos nevelési igényű gyerekek fejlesztése egy összetett és átgondolt folyamat, amely türelmet és figyelmet követel meg a nevelőktől. Az ilyen gyermekek képességfejlesztése kiterjed arra is, hogy tapasztalatokon alapuló tanulást biztosítson számukra, ami a mindennapi életük során támogatja őket.

Read More »
kazanabc.hu

A csaptelepek meghatározó szerepe otthonunkban (x)

Gondoltál már arra, milyen jelentőségteljes szerepe van a csaptelepeknek otthonunk kialakításában? A csaptelepek most már nem csupán egyszerű vízvezetők, hanem a konyha és a fürdőszoba kulcselemei, amelyek hozzájárulnak otthonunk kényelmességéhez és energiahatékonyságához.

Read More »