Apró csörte Moszkva és Damaszkusz között

A segélyszállítmányoknak a rászorulókhoz való mielőbbi eljuttatására szólította fel a szíriai kormányt Szergej Lavrov orosz külügyminiszter, aki a Moszkvában tartózkodó damaszkuszi küldöttséggel találkozott kedden.

A delegáció hétfőn Mihail Bogdanovval, az orosz államfő közel-keleti megbízottjával, külügyminiszter-helyettessel egyeztetett a szíriai válság politikai rendezését célzó Genf-2 konferenciával kapcsolatos kérdésekben.

Fejszal Mekdad szíriai külügyminiszter-helyettes a találkozón hangoztatta, hogy a szíriai vezetés teljes mértékben egyetért Moszkva álláspontjával, amely szerint a genfi tanácskozást előfeltételek nélkül kell megrendezni. Szergej Lavrov az eddigi orosz álláspontot megerősítve létfontosságúnak nevezte, hogy a  tárgyalások kezdetén mindazok részt vegyenek, közöttük Irán is, akiknek befolyása van a szíriai helyzet alakulására.

Az orosz diplomácia vezetője elmondta, hogy a közeli napokban találkozik John Kerry amerikai külügyminiszterrel.

Szergej Lavrov hangoztatta, hogy Moszkvának nincs titkos szíriai diplomáciája és kész fogadni a Szíriai Nemzeti Koalíció vezetőjét is a damaszkuszi kormányküldöttség távozását követően.

Lavrov felszólította a damaszkuszi kormányt, hogy fogjon össze a mérsékelt világi ellenzékkel és kezdjen közös harcot a terroristák ellen, akik nem csak Szíriában, de az egész közel-keleti térségben le akarják váltani a hatalmat. 

A szíriai küldöttség az iráni kormány képviselőivel is tárgyalt Moszkvában.

MTI

Friss hírek

Családi luxuspihenés gyerekekkel: ahol a gyermeki kíváncsiság és az ötcsillagos nyugalom találkozik (x)

A családi pihenés valódi luxusa nem abban rejlik, hogy minden pillanat tökéletesen megtervezett. Sokkal inkább abban, amikor a család minden tagja megtalálja a saját örömét: a gyerekek a felfedezés szabadságát, a szülők a megérdemelt lelassulást, a közös pillanatok pedig azt a ritka minőséget, amelyre a hétköznapok sűrűségében olyan kevés tér jut.

Read More »