USACEP: Átfogó energiapartnerség

Az immár második évébe lépő megállapodás keretében az Egyesült Államok a csendes-óceáni és ázsiai államok együttműködésével közösen dolgozik a fenntartható fejlődés, és a megújuló energiaforrások kiaknázása terén. Az energiafüggőség nem újkeletű probléma. A hagyományos energiaforrások folyamatos kiaknázása, és így csökkenése nemcsak az Egyesült Államoknak, hanem minden más államnak is megoldandó feladatot jelent.

Az együttműködés keretében az Egyesült Államok középpontba helyezi a fenntartható fejlődést, valamint a hagyományos energiaforrások csökkenő szintje miatti kíhívásokat és ezzel együtt az energiafüggőséget. Finanszírozza a megújuló, környezetbarát energiaforrások előállításának fejlesztését. Mindezekkel összefüggésben pedig törekszik a különböző piaci szereplők minél hatékonyabb együttműködésének megteremtésére.

A célokra az Államok 6 milliárd dollárt különített el, melynek keretében a fenti célokat megteremtő beruházásokat finanszíroz az ázsiai és csendes-óceáni térségben, valamint az egyezmény értelmében a térségből is érkeznek befektetők az Egyesült Államokba. Így az együttműködés keretein belül nemcsak a térségben nyílik lehetőség új munkahelyek teremtésére, hanem az Államokban is.

Gregovszki Judit

Friss hírek

Magasabb adóterhet kap a Mol augusztustól

A törvényjavaslat kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027. adóévre is. Az intézkedés idén 6,25 milliárd forinttal, jövőre pedig újabb 15 milliárd forinttal javítja a költségvetési egyenleget.

Read More »
sherlockrehab.hu

Tévhitek a gerincsérvről (x)

Számos tévhit kötődik a gerincsérvhez. Sokan azonnal a legrosszabbat feltételezik, holott számos félreértés övezi ezt az állapotot. Részben a média, részben a tévesen értelmezett tanulmányok gerjesztik ezt az aggodalmat.

Read More »