Véres péntek Irakban

Pénteken újabb öngyilkos merénylet történt Irakban, ezúttal Bagdad északi, Qahira nevű negyedének egyik parkjában, amelyben számos kávézó és étterem található. A Jazeera információi szerint legalább huszonöten, köztük gyerekek vesztették életüket, és több tucat ember sérült meg. 

A pénteki robbantás az elmúlt időszak legvéresebb merényletei közé tartozik. Az előző hetek során jelentősen megnőtt a kávézók, éttermek, valamint egyéb zsúfolt helyek környékén történő robbantások száma, hiszen ezeken a helyeken a merénylők több áldozatot tudnak szedni.

Elemzők és diplomaták szerint a megnövekedett erőszak oka az, hogy a szunnita muzulmán kisebbség úgy érzi, rosszul bánik velük a síiták vezette kormány. 

2013-ban eddig legalább 3580 ember vesztette életét hasonló merényletekben szerte Irakban.

Lorencsics Emese

Friss hírek

Magasabb adóterhet kap a Mol augusztustól

A törvényjavaslat kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027. adóévre is. Az intézkedés idén 6,25 milliárd forinttal, jövőre pedig újabb 15 milliárd forinttal javítja a költségvetési egyenleget.

Read More »
sherlockrehab.hu

Tévhitek a gerincsérvről (x)

Számos tévhit kötődik a gerincsérvhez. Sokan azonnal a legrosszabbat feltételezik, holott számos félreértés övezi ezt az állapotot. Részben a média, részben a tévesen értelmezett tanulmányok gerjesztik ezt az aggodalmat.

Read More »