Lassan sikerül csak megfékezni a lángokat

Augusztus 7-én egy villámcsapás lángra lobbantotta az erdőt az Idaho állambeli Hailey városka közelében. A mellette futó autópályát egyből lezárták a füst és a tűzoltási munkálatok miatt, de a tűz martalékául esett egy híd is, amely összekötötte a szintén közelben fekvő Ketchum és Fairfield városokat. Az erdőtűz kiterjedése szombatra csaknem a kétszeresére növekedett, a tűzoltásba a hadsereg és a nemzeti gárda is beszállt.

Butch Otter kormányzó az evakuációs parancsot is megnövelte a kezdeti 1600 házról 2200-ra, számolt be róla a CNN. „Ezeknek az embereknek a tűz eloltása a feladatuk, nem pedig azon emberek evakuálása, akinek már egyszer megmondtuk, hogy hagyják el az otthonaikat, és ők ezt nem tették meg.” – nyilatkozta a helyi TV-csatornának. „Megértem, hogy meg akarják védeni a saját ingatlanaikat, de meg kell érteniük, hogy senki sem fogja félredobni a feladatát, hogy kimenekítse őket.” 

Már több, mint ezer ember dolgozik a tűz megfékezésén, mégis, még csak 9 százalékban sikerült visszafogni a lángokat, ami csak egy kicsivel több a péntek esi 6 százaléknál – nyilatkozta Meghan Stump, a tűzoltóság szóvivője. Egyelőre egy házat tett teljesen tönkre a tűz, és sokban esett kár, de személy sérülés eddig nem történt.

Büki Dániel

Friss hírek

Pár nap és vége a kekva-alapítványoknak

A Miniszterelnökség tájékoztatta a közérdekű vagyonkezelő alapítványokat arról, hogy feladataikat augusztus 31-től a magyar állam veszi át. A döntéssel véget ér a különleges kekva-státusz és az ehhez kapcsolódó állami vagyon feletti rendelkezés, illetve az állami finanszírozás.

Read More »
alveolashop.hu

A bőrápolás jövője (x)

Képzeld el, hogy a szépségápolás nem csupán a bőr felületének ápolásáról szól, hanem az egész embert érinti. A bőrápolás világa ma már új dimenziókba lépett, ahol a kozmetikai eljárások túlmutatnak a felszíni kezeléseken, és mélyebb összefüggéseket tárnak fel.

Read More »