Marad a Sierra Leone-i elnök

Ernest Bai Koroma jelenlegi elnök a szavazatok 59 százalékát szerezte meg a múlt heti választásokon, így – mivel a szükséges 55 százaléknál jobb eredménnyel szerepelt – a várakozásokkal ellentétben nem kerül sor második forduló megrendezésére. A legfőbb riválisának tartott Julius Maada Bio mindössze 37 százalékot tudott elérni.

Koroma pénteki beiktatásakor elmondott beszédében elmondta, a jólét érdekében folytatott munka java még hátravan, és a sikerhez politikai, vallási, etnikai kötődéstől függetlenül minden Sierra Leone-i polgárra szükség van.

Ugyan a november 17-én tartott helyhatósági, parlamenti és elnökválasztás nem az első volt a polgárháború 2002-es lezárása óta, de a két korábbi alkalommal szemben ezt az ország nemzetközi segítség nélkül, önállóan szervezett. A Sierra Leonéba érkező megfigyelők annak ellenére is elismerően nyilatkoztak a lebonyolítás valóban békés folyamatáról, hogy ellenzéki bejelentésre a leadott szavazatok mintegy 10 százalékával szemben felmerült a csalás vádja. A választási bizottság emiatt végül csütörtök helyett egy nap késéssel jelentette be a hivatalos eredményt.

Tési Áron

Friss hírek

Magasabb adóterhet kap a Mol augusztustól

A törvényjavaslat kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027. adóévre is. Az intézkedés idén 6,25 milliárd forinttal, jövőre pedig újabb 15 milliárd forinttal javítja a költségvetési egyenleget.

Read More »
sherlockrehab.hu

Tévhitek a gerincsérvről (x)

Számos tévhit kötődik a gerincsérvhez. Sokan azonnal a legrosszabbat feltételezik, holott számos félreértés övezi ezt az állapotot. Részben a média, részben a tévesen értelmezett tanulmányok gerjesztik ezt az aggodalmat.

Read More »