Vajdaság a tulajdonjogi törvény változtatására készül

A tartományi kormány a tulajdonjogi törvény megváltoztatásának és kiegészítésének javaslatát készíti elő, mert nem elégedett a vagyonvisszaszármaztatás menetével, jelentette be a tartományi szervek közös szolgálatának vezetője, Marko Radosavljević.

A módosításokkal azt fogják kezdeményezni, hogy Vajdaságnak automatikusan származtassák vissza azt a vagyont, amelyet 1996-ban az akkoriban meghozott, a köztársasági tulajdonban lévő eszközökről rendelkező törvény értelmében elvettek tőle, írja a Dnevnik.

A tartományi közigazgatásban azt nyilatkozták, hogy a kezdeményezést a visszaszármaztatásra való jog nehézkes érvényesítése miatt készítik elő, mivel Vajdaságot eddig a 220 nyilvántartott objektum közül eddig mindössze 22 esetében jelölték meg tulajdonosként.

Az ingatlannyilvántartásban már hónapok óta halogatják a tartományi kormány és egyéb, újvidéki székhelyű tartományi épület átírását.

Kitekintő / Vajdaság Ma

Friss hírek

feil.hu

Ismerd meg a gyémántok új színeit! (x)

A gyémántok ragyogása már régóta magával ragadja az emberek képzeletét. De talán kevesen gondolták volna, hogy ezek a csodás drágakövek nem csak fehérben varázsolhatnak el minket. A színes gyémántok különleges világa tele van lehetőségekkel és izgalommal.

Read More »