Közös terveket szövöget Radicová és Lipsic?

Bár Iveta Radičová ex-kormányfő csütörtökön hivatalosan elhagyta a Szlovák Demokratikus és Keresztény Unió-Demokrata Pártot (SDKÚ-DS) nem biztos, hogy végérvényesen távozik a politikai életből. A Hospodárske noviny napilapnak adott interjújában nem zárta ki a közéletbe való visszatérés lehetőségét.

Az ex-kormányfő az interjúban kifejtette,  észleli a polgárok elégedetlenségét. Úgy látja, nagyobb beleszólási lehetőséget igényelnek az emberek a közügyek irányításába. Szerinte erre az igényre pártprogramot lehetne építeni. Radičová úgy véli, Szlovákiának nemcsak rövidtávú megoldásokra, hanem új vízióra van szüksége. Nem tagadta, ezek intenzíven foglalkoztatják őt, részleteket azonban nem árult el.

Iveta Radičová nem tagadta, hogy a múlt héten találkozott Daniel Lipšic (KDH) ex-belügyminiszterrel, a kereszténydemokraták alelnökével, akivel politikai témákról is beszélgetett. Lipšic jelenleg azt fontolgatja, hogy ringbe száll a KDH elnöki posztjáért. Emellett azt sem zárta ki, hogy kudarca esetén új pártot alapíthat – közölte a Hospodárske noviny.

Kitekintő / Hírek.sk

Friss hírek

horzrt.hu

Különleges eszközök a gyermekek fejlődéséhez (x)

A sajátos nevelési igényű gyerekek fejlesztése egy összetett és átgondolt folyamat, amely türelmet és figyelmet követel meg a nevelőktől. Az ilyen gyermekek képességfejlesztése kiterjed arra is, hogy tapasztalatokon alapuló tanulást biztosítson számukra, ami a mindennapi életük során támogatja őket.

Read More »
kazanabc.hu

A csaptelepek meghatározó szerepe otthonunkban (x)

Gondoltál már arra, milyen jelentőségteljes szerepe van a csaptelepeknek otthonunk kialakításában? A csaptelepek most már nem csupán egyszerű vízvezetők, hanem a konyha és a fürdőszoba kulcselemei, amelyek hozzájárulnak otthonunk kényelmességéhez és energiahatékonyságához.

Read More »