Ezreket kellett kitelepíteni Oroszországban

Több mint háromezer embert kellett kimenekíteni az erdőtűz miatt egy Bajkálon túli településről – közölte a rendkívüli helyzetek regionális igazgatósága.

A Mongóliával határos területen lévő Nyizsnyij Caszucsej faluban 630 házat fenyegetett a tűz, amelyet a legfrissebb jelentések szerint az erős szél ellenére sikerült lokalizálni. Megmenekült Szolovjovszk település is, ahonnan a határ közelsége miatt nehezen tudták volna evakuálni a lakosokat.

Korábban, április 12-én egy Bajkálon túli másik települést nem tudtak megvédeni a tűztől. A régió székhelyétől, Csitától 200 kilométerre lévő Bajan-Bulakban 12 épület égett le a sztyeppéről odáig terjedő lángokban. A kár 55 millió rubel (közel 400 millió forint) volt.  Szibériában 5,7 ezer hektáron égnek az erdők. A tüzek Burjátiában, Novoszibirszk megyében okoznak gondot, de a legrosszabb a helyzet a Bajkálon túli területen, ahol nyolc települést fenyeget a természeti katasztrófa. A mentést és az oltást Ravil Genyiatulin, a kelet-szibériai régió kormányzója személyesen irányítja.

Az erdő- és sztyeppetüzeket alapvetően az emberi gondatlanságra vezetik vissza a szakemberek.Az elmúlt napokban Szibériában 91 erdőtüzet oltottak el több mint 8000 hektáron. Csak a Bajkálon túli területen a rendkívüli helyzetben eddig több mint ezerháromszáz szakember vett részt a mentésben.

MTI

Friss hírek