Fico a hatalmát betonozná be a választási reformmal

Saját hatalmát akarja bebetonozni Robert Fico Smer-elnök és kijelölt kormányfő, ezért pedzegeti a választási rendszer reformját – véli Lucia Žitňanská.

Az SDKÚ-DS alelnöke erről az ellenzéki pártok keddi tanácskozása előtt nyilatkozott.

„Nem vagyok naiv, hogy azt higgyem, a Smernek 83 képviselővel egy, a polgárhoz közelebbi választási rendszer a víziója” – mondta Žitňanská.

Figyelmeztetett, hogy még a kormányt és annak programnyilatkozatát sem ismerjük, de Fico már azt próbálja felmérni, meddig mehet el, mit vihet keresztül.

AZ SDKÚ alelnöke nem azt állítja, hogy meg kell őrizni a jelenlegi választási rendszert, de „szolid vitát” szeretne a változtatásokról.

Kitekintő / Új Szó

Friss hírek

Magasabb adóterhet kap a Mol augusztustól

A törvényjavaslat kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027. adóévre is. Az intézkedés idén 6,25 milliárd forinttal, jövőre pedig újabb 15 milliárd forinttal javítja a költségvetési egyenleget.

Read More »
sherlockrehab.hu

Tévhitek a gerincsérvről (x)

Számos tévhit kötődik a gerincsérvhez. Sokan azonnal a legrosszabbat feltételezik, holott számos félreértés övezi ezt az állapotot. Részben a média, részben a tévesen értelmezett tanulmányok gerjesztik ezt az aggodalmat.

Read More »