A Greenpeace szerint elégtelenek a szlovák atomerőművek stressztesztjei

Komoly elégtelenségek tapasztalhatók a szlovákiai atomerőműveknél a létesítményekben végzett stressztesztek alapján – állítja a szlovákiai Greenpeace.

A környezetvédő szervezet ezt a tesztekről a ÚJD szlovák atomenergetikai felügyeleti szerv jelentése alapján adta közre. „A stressztesztek végképp nem bizonyították, hogy maradéktalanul bízhatunk a szlovákiai atomerőművek biztonságában” – jelentette ki ezzel kapcsolatban Andrea Zlatňanská, a Greenpeace szakértője. Hangsúlyozza, a tesztek olyan „ideális” helyzetekre vonatkoznak, hogy például földrengés során csak egy rendszer hibásodik meg, a többi normálisan működik tovább. „Ez nagyon derűlátó feltételezés” – mondta Zlatňanská.

Új Szó

Friss hírek

horzrt.hu

Különleges eszközök a gyermekek fejlődéséhez (x)

A sajátos nevelési igényű gyerekek fejlesztése egy összetett és átgondolt folyamat, amely türelmet és figyelmet követel meg a nevelőktől. Az ilyen gyermekek képességfejlesztése kiterjed arra is, hogy tapasztalatokon alapuló tanulást biztosítson számukra, ami a mindennapi életük során támogatja őket.

Read More »
kazanabc.hu

A csaptelepek meghatározó szerepe otthonunkban (x)

Gondoltál már arra, milyen jelentőségteljes szerepe van a csaptelepeknek otthonunk kialakításában? A csaptelepek most már nem csupán egyszerű vízvezetők, hanem a konyha és a fürdőszoba kulcselemei, amelyek hozzájárulnak otthonunk kényelmességéhez és energiahatékonyságához.

Read More »