A görögök miatt gyengülhet ma az euró

A hétvége folyamán óránként érkeztek a friss hírek és kommentárok azzal kapcsán, hogy megállapodásra jutnak-e a befektetők a görög kötvények átcserélése kapcsán. A legutóbbi javaslat szerint a hitelezők a kölcsön összeg (névérték) 65-70%-át bukták volna el, ami nem hogy nem előrelépés, hanem sokkal inkább hátraarc a korábbi állapothoz képest (tavaly 50% körüli értékről szólt a fáma). Az idő pedig fogy, mert ha nincs megállapodás hétfőn, akkor veszélybe kerül a görög hitelcsomag az EU/IMF/EKB részéről, ami pedig elengedhetetlen a március végi 14,5 milliárd eurós törlesztéshez. Egyelőre nem foglalkoztak ezzel a piacok, ma azonban reflektorfénybe kerül ez a történet. Ennek fényében az euró gyengülésére számítunk a mai kereskedési napon.

Kitekintő / Equilor

Friss hírek

Magasabb adóterhet kap a Mol augusztustól

A törvényjavaslat kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027. adóévre is. Az intézkedés idén 6,25 milliárd forinttal, jövőre pedig újabb 15 milliárd forinttal javítja a költségvetési egyenleget.

Read More »
sherlockrehab.hu

Tévhitek a gerincsérvről (x)

Számos tévhit kötődik a gerincsérvhez. Sokan azonnal a legrosszabbat feltételezik, holott számos félreértés övezi ezt az állapotot. Részben a média, részben a tévesen értelmezett tanulmányok gerjesztik ezt az aggodalmat.

Read More »