Maradnak az orosz katonák Örményországban

Az Orosz Parlament felsőháza június 22-én szerdán ratifikálta azt a protokolt, amellyel Oroszország meghosszabítja örményországi katonai bázisáról szóló szerződésének érvényét, tájékoztat a RIA Novosztyi orosz hírügynökség.

A szerződésmódosítás alapja egy 1995-ben született megállapodás volt, aminek ezúttal csupán a lejárati idejét emelték meg 25-ről 49 évre. Dmitrij Medvegyev orosz államfő 2010 őszén járt Örményországban, hogy megegyezzen örmény kollégájával, Szerzs Sargszjannal. A protokoll szerint a feltételek ötévente automatikusan újra érvénybe lépnek, kivéve, ha valamelyik fél értesíti a másikat 6 hónappal korábban.

A bázis az orosz hadsereg észak-kaukázusi katonai körzetéhez tartozik és része a FÁK közös rakétavédelmi rendszerének. A 102-es katonai bázis Gyumri városában található nem messze a török határtól, 5000 fős személyzettel, valamint S-300-as föld-levegő rakétákkal és MIG-29-esekkel felszerelve.

Moszkva hangsúlyozta, hogy jelenlétével semmilyen nemzetközi szerződést, illetve kötelezettséget nem sért, illetve a régió erőegyensúlyát sem borítja fel.

Rózsa József

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »