Ne a segélylogikára épüljön a pályázat! A mostani, a korábbiaknál jóval bonyolultabb és összetettebb pályáztatási rendszer kialakítása nem a potenciális pályázók elriasztása érdekében történt, hanem abból a célból, hogy egy magasabb pályázati kultúrát sajátítsunk el, hangsúlyozta Amberboy Zsolt pályázatokért felelős igazgató a beregszászi főiskolán megtartott tájékoztatón.
Ha ugyanis eleget teszünk ezeknek a követelményeknek, akkor sokkal nagyobb az esélye annak, hogy sikerrel vegyünk részt eu-s pályázatokon. Ugyanakkor a benyújtott pályázatokat értékelő grémium tagjai majd gondosan ügyelnek arra, hogy a döntés meghozatalakor egy-egy határon túli közösség valós igényeinek kielégítése, fontos terveinek megvalósítás legyen a fő cél, s ne az, hogy a professzionális pályázók vigyék el a rendelkezésre álló összeg jelentős részét. Amely összeg Magyarország nehéz pénzügyi helyzete miatt kevesebb, mint a korábbi években.
A nagy érdeklődéssel kísért beregszászi fórumon elhangzott, hogy a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.-t csak április közepén sikerült bejegyeztetni, s ezért a pályázati kiírások is a tervezettnél később jelentek meg, ám most már minden remény megvan arra, hogy a pályáztatás folyamatos lesz. Az előadó elmondta: a pályázatokhoz csatolandó mellékletek kitöltésével szintén az a cél, hogy a döntéshozók pontos és reális képet kapjanak a pályázati célokról.
A fórumon az érdeklődők számos kérdésre kaptak választ. Elhangzott például, hogy a pályázaton csak jogi személy vehet részt, a falusi művelődési házak, klubok égisze alatt működő tánccsoportok, művelődési és szakmai körök nevében valamelyik jogi személyként működő intézmény, alapítvány nyújthat be pályázatot. A döntési folyamatról az előadó a következőket mondta el: egy kilenctagú kollégium tesz ajánlást a Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes által vezetett háromtagú bizottságnak, amely a végső döntést meghozza.
Pappné Popovics Judit, az elektronikus úton történő pályázati lehetőségektől tartott tájékoztatót.
Kárpátinfo.net