„Nem kommentálok neosztálinista bohóckodásokat”

A lengyel külügyminiszter Radoslaw Sikorski neosztálinistának tituláta azt a belarusz dokumentumfilmet, amelyben Lengyelországot azzal vádolták meg, hogy Kelet-Európa  „rendőrévé” akar válni.

A „szavak háborújának” legutóbbi eseményeként, amely a lengyel diplomácia feje és a Lukasenko rezsim között zajlik, Sikorski úgy nyilatkozott, hogy nem hajlandó kommentálni efféle neosztálinista bohóckodásokat. A belarusz állami televízión bemutatott dokumentumfilm szerint a jelenlegi lengyel kormány megpróbálja destabilizálni mind Belaruszt, mind pedig Ukrajnát.

A „háború” nem csak a szavak terén folytatódik, a múlt hét folyamán Andrzej Poczobutot, lengyel újságírót és kisebbségi aktivistát 15 napos börtönbüntetésre ítélték Minszkben, egy demonstrációban való részvételéért, amelyet a belarusz hatóságok fékeztek meg.

Takács Zsuzsanna

Friss hírek

Magasabb adóterhet kap a Mol augusztustól

A törvényjavaslat kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027. adóévre is. Az intézkedés idén 6,25 milliárd forinttal, jövőre pedig újabb 15 milliárd forinttal javítja a költségvetési egyenleget.

Read More »
sherlockrehab.hu

Tévhitek a gerincsérvről (x)

Számos tévhit kötődik a gerincsérvhez. Sokan azonnal a legrosszabbat feltételezik, holott számos félreértés övezi ezt az állapotot. Részben a média, részben a tévesen értelmezett tanulmányok gerjesztik ezt az aggodalmat.

Read More »