Charta készül a szlovák nemzet jogairól

Mivel az államnyelvtörvény módosítása felszámolta a szlovák nyelv előnyjogait a nemzetiségileg vegyesen lakott területeken, a Szlovák Nemzeti Párt úgy döntött: elkészíti a Szlovák Nemzet Jogainak Chartáját.

„Pontosan meghatározzuk benne a nyelvi jogokat, az őshonosságot, az elidegeníthetetlen szellemi értékeket. A szlovákok mintha kihaltak volna az országban. Sehol nincsenek lefektetve az ő jogaik, még az alkotmányban sem. Paradox módon a kisebbségek jogai meg vannak határozva benne” – jelentette ki Rafael Rafaj alelnök a párt mai sajtótájékoztatóján.

A Szlovák Nemzeti Párt nemzetközi konferenciát akar szervezni a multikulturalizmusról.

Rafaj élesen bírálta Igor Matovičot, az Egyszerű Emberek koalíciós képviselőjét, aki először azt ígérte, megszavazza a Smer állampolgársági törvényjavaslatát, másnap mégis a szavazás elnapolását javasolta. Rafaj szerint Matovič 24 órán belül változik meg, megbízhatatlan.

De Rudolf Chmel (Most-Híd) kormányalelnök sem úszta meg. Őt azért bírálta, mert honlapján azt írja: végre magyar szót is hallani a kormányhivatalban.

Kitekintő / Felvidék Ma

Friss hírek

Magasabb adóterhet kap a Mol augusztustól

A törvényjavaslat kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027. adóévre is. Az intézkedés idén 6,25 milliárd forinttal, jövőre pedig újabb 15 milliárd forinttal javítja a költségvetési egyenleget.

Read More »
sherlockrehab.hu

Tévhitek a gerincsérvről (x)

Számos tévhit kötődik a gerincsérvhez. Sokan azonnal a legrosszabbat feltételezik, holott számos félreértés övezi ezt az állapotot. Részben a média, részben a tévesen értelmezett tanulmányok gerjesztik ezt az aggodalmat.

Read More »