Megszabadulnának a magyarellenes prefektustól

Levétetné a SIC feliratú táblát a Kovászna megyei prefektus, a háromszéki RMDSZ eközben az ő leváltását sürgeti. Codrin Munteanu felszólításában rámutatott, hogy a közterület-foglalásra kiadott önkormányzati engedély december 9-én lejárt, így a SIC-Terra Siculorum feliratú, 12 négyzetméteres táblát el kell távolítani.

A prefektus az Agerpres hírügynökségnek elmondta, hogy amikor az óriáspannó felállításának törvényességét vizsgálta, látta, hogy az engedély december 9-én lejár, így szorgalmazhatja a már néhány napja törvénytelen tábla eltávolítását. A Krónika megkeresésére Antal Árpád polgármester leszögezte, az RMDSZ Kovászna megyei szervezete december 20-áig kért engedélyt az óriáspannóra a városháza megadta a jóváhagyást, a háromszéki RMDSZ pedig kifizette a területfoglalási illetéket, tehát a tábla törvényesen áll a prefektúra épületével szemben. Sőt, elmondása szerint december 20. után az RMDSZ kérheti a területfoglalási engedély meghosszabbítását.

Tamás Sándor, az RMDSZ háromszéki elnöke eközben a Krónika felvetésére arról beszélt, hogy a szövetség háromszéki szervezete a hétvégén sorra kerülő országos elnökségi és SZKT-ülésen szorgalmazni fogja, hogy a Szociálliberális Unióval (USL) folytatott tárgyalásaik során követeljék Munteanu leváltását. „Természetesen minden attól függ, miként alakul az országos politikai helyzet, az RMDSZ részt vesz-e majd a kormányzásban, hisz a Szociálliberális Unió túlnyerte magát” – fogalmazott Tamás Sándor.

Ugyanakkor leszögezte, szégyen, hogy a prefektus egy gyufát sem hozott a megyébe, eközben nemhogy segítené, sőt akadályozza a térség fejlődését. „Örülök, hogy a prefektus számon tartja az óriáspannó sorsát, hiszen azért tettük az ablaka elé, hogy lássa. Tamási Áron fogalmazta meg, hogy az igazságot előbb-utóbb meg lehet szokni” – mutatott rá Tamás Sándor. Amint arról beszámoltunk, a politikus korábban arról számolt be, hogy a prefektus a brassói reklámcéget is megpróbálta rávenni, hogy bontsa fel az RMDSZ-szel kötött szerződését, és távolítsa el a pannót.

A cégnél később a pénzügyi hatóság vizsgálta a szövetséggel kötött szerződéseket, a zaklatás azután állt le, hogy értesítették Mircea Duşa belügyminisztert, aki Bukarestbe rendelte a prefektust. Mint ismeretes, a háromszéki RMDSZ november elején tiltakozásképpen, a székely szimbólumok védelmében helyezte ki a SIC táblát, majd ugyanezért szervezett a prefektúra előtt zászlós tüntetést.

Kitekintő / Krónika.ro

Friss hírek

Magasabb adóterhet kap a Mol augusztustól

A törvényjavaslat kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027. adóévre is. Az intézkedés idén 6,25 milliárd forinttal, jövőre pedig újabb 15 milliárd forinttal javítja a költségvetési egyenleget.

Read More »
sherlockrehab.hu

Tévhitek a gerincsérvről (x)

Számos tévhit kötődik a gerincsérvhez. Sokan azonnal a legrosszabbat feltételezik, holott számos félreértés övezi ezt az állapotot. Részben a média, részben a tévesen értelmezett tanulmányok gerjesztik ezt az aggodalmat.

Read More »