Mire figyeljünk a műfű telepítésekor? (x)

Manapság egyre többen választják a műfüvet alternatív megoldásként a természetes pázsit helyett az udvarukra. Ennek nagyon sok esetben a költséghatékonyság az oka, mivel a műgyep nem igényel gondozást, így hosszú távon sokkal kevésbé költséges, mint a hagyományos gyep fenntartása. 

Ebben a cikkünkben adunk néhány hasznos tippet azok számára, akik műgyep lerakását tervezik, hogy miként érdemes a megfelelő telepítést elvégezni. Azok, akik szeretnének részletesebben tájékozódni a műfű telepítésének lépéseiről, a Műfű Shop műfű lerakása aloldalán ezt megtehetik.

Első lépésben fontos az előkészület

A megfelelő előkészület nélkül a gyep telepítése nem lesz tökéletes, így ezt a lépést soha ne felejtsük el, és szánjunk rá elegendő időt. Ha az előkészületeket elhanyagoljuk, akkor a gyeptekercsek nem fognak megfelelően elterülni a területen, ami az élettartamának rövidülését és folyamatos problémákat okozhat.

A műfű lerakását megelőzően a terepet elő kell készítenünk. Ez azt jelenti, hogy a területen a füvet, kavicsot és a gyomnövényeket távolítsuk el és hozzuk síkba a terepet. Ehhez esetenként munkagép bérlésére is szükség lehet, de általában kézzel is megoldható. Nagyon lényeges, hogy a talajt valóban teljesen sík felületre egyengessük el, ezért fordítsunk bőven időt erre a lépésre.

Az alapozás fontossága

Az alapozás, ahogyan a neve is sokatmondóan sugallja, az egyik legfontosabb lépés. A síkba hozott területre terítsünk le egy réteg geotextilt, amely arra szolgál, hogy megakadályozza a gyomok előbújását, illetve a vízelvezetésben is nagy szerepe van. Ügyeljünk arra, hogy a geotextil teljesen lefedje a területet, ne maradjanak üres hézagok. A leterített geotextilre öntsünk 5-10 centiméter vastagságban homokot vagy finomabb murvát, amelyet ezt követően tömörítsünk alaposan.

Műfű leterítése

Az alapot már a műfű követi, amit nagyon precízen terítsünk le. A gyeptekercseket a szálirányra is figyelve terítsük egymás mellé úgy, hogy az illesztések tökéletesek legyenek. Lefektetés után még ne rögzítsük azonnal, hagyjuk 24-48 órát állni, hogy teljesen kisimulhassanak a tekercsek. Ezután speciálisan erre a célra gyártott tüskékkel vagy ragasztóval rögzítsük a tekercseket olyan módon, hogy az illesztéseknél is figyeljünk azok összeragasztására.

mufushop.hu

Kép forrása: mufushop.hu

Ne feledjük az utómunkálatokat sem

Az utómunkálatokról sokan elfeledkeznek, de ha a legjobb végeredményt szeretnénk elérni, akkor ezt se hagyjuk figyelmen kívül. A műfűtekercsek rögzítését követően célszerű úgynevezett infill anyagot is szórni a területre. Ezt gereblyével tudjuk szépen belesimítani a szálakba. Az infill anyag jellemzően vagy kvarchomok vagy gumigranulátum, amelynek a célja, hogy stabilizálja a fűszálakat és így szebb, valamint tartósabb eredményt kapunk.

A munkánk végeztével pedig gyönyörködjük a csodaszép zöld kertünkben, amely hosszú éveken keresztül fog bennünket szolgálni gondozás és egyéb költségek nélkül.

Fizetett tartalom

Hozzászólások ()

Friss hírek

Új havi rekordon a hazai használtautó-piac

Márciusban a hazai használtautó-piacon minden eddiginél több, 84 504 személygépkocsi cserélt gazdát. Az elmúlt 12 hónapban a havi forgalom több esetben is megközelítette a 80 ezres szintet, azonban most először látványosan meghaladta azt.

Read More »

Milyen egészséges nassolnivalók léteznek? (x)

A bevásárlás tipikusan az a tevékenység, amire rendszeresen, hetente többször is sort kell keríteni. Ha a kasszánál kicsit figyelmesebbek vagyunk, akkor láthatjuk, milyen sok pénzt szoktunk elkölteni a különféle nassolnivalókra – csokoládékra, kekszekre, édes pékárura, süteményekre.

Read More »