XV. Szabadkai Nyári Akadémia

Az Észak-bácskai Magyar Pedagógusok Egyesülete által szervezett szabadkai nyári egyetem több szakcsoportra bontva várta az érdeklődő pedagógusokat, osztálytanítókat és tanárokat – nemcsak a Délvidékről.

A héten megtartott XV. Nyári Akadémián 216 pedagógus vett részt, hogy kilenc szakcsoportban főként a korszerű oktatás lehetőségeiről halljon, az idei akadémia fő témája ugyanis az elméleti és módszertani oktatás a XXI. században volt. A résztvevők előadást hallgathattak meg a kompetenciaalapú nevelésről az óvodában és az iskolában, a kapcsolatjavítás és a konfliktuskezelés módszereiről, valamint a tehetséggondozásról a mindennapokban. A magyar nyelv és irodalom szakcsoport előadói a magyar nyelv és irodalom tanításához adtak új ötleteket.

Nemcsak vajdasági magyar óvónők, tanítók és tanárok érkeztek a képzésre, hanem szlovákiai és romániai kollégáik is. Olyan pedagógusok vettek részt a továbbképzésen, akik fontosnak tartják a minőségi oktatást, munkájukkal a diákok továbbtanulását szeretnék serkenteni és a következő tanévben is eredményes munkát kívánnak végezni.

Az irodalmi és zenei összeállításokkal fűszerezett megnyitót hivatalosan Király Annamária, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Oktatásért Felelős Államtitkári Kabinet Külhoni Magyarok Osztályának referense nyitotta meg, aki elmondta, fontosnak tartja a nyári akadémiák formájában történő továbbképzéseket, hiszen ilyenkor az érdeklődők olyan témákat választhatnak, amelyek igazán érdeklik őket.

A tanulás mellett szabadidős programokat is szerveztek a részvevőknek, többek között múzeum- és zsinagóga-látogatást, könyvbemutatót, társas estet, valamint a Pro Musica hangversenyére és a Róka-tanyára is ellátogatnak.

Magyar Szó/Pannon TV

Friss hírek