Elfogatóparancsot adott ki Putyin ellen az ICC

A hágai nemzetközi büntetőbíróság elfogatóparancsot adott ki Vlagyimir Putyin és gyermekjogi biztosa, Marija Alekszejevna Lvova-Belova ellen ukrán gyermekek „jogellenes deportálása” miatt.

A bíróság előzetes döntéshozói úgy értékelték, hogy „alapos okkal feltételezhető, hogy mindegyik gyanúsított felelősséggel tartozik a lakosság jogellenes deportálásának háborús bűntettéért és a lakosság jogellenes áthelyezéséért Ukrajna megszállt területeiről az Orosz Föderációba, az ukrán gyermekek sérelmére”.

A bírák fontolóra vették a titkos elfogatóparancsok kiadását, de úgy döntöttek, hogy azok nyilvánosságra hozatala „hozzájárulhat a bűncselekmények további elkövetésének megelőzéséhez”.

Moszkva közölte, hogy nem ismeri el az ICC (International Criminal Court) joghatóságát.

https://www.instagram.com/p/Cp5W1mTL7FQ/

Hozzászólások ()

Friss hírek

Még mindig nincs rend Ceutában

Juan Jesús Vivas, Ceuta elnöke nyilvánosan bírálta a spanyol kormány passzivitását és eémondta, a helyzet a városban még mindig messze van a normálistól, nem lehet biztosan tudni, hogy hányan maradtak abból, a mintegy 80 ezer emberből, akik szabálytalanul léptek be Marokkóból július végén.

Read More »
www.higienia.net

Milyen egy erős takarítógép? (x)

Napjainkban a higiénia egyre inkább központi szerepet kap a mindennapi életben. Az elmúlt időszakban különösen nagy hangsúlyt helyeztek a tisztaságra, ami a személyes környezet mellett a munkahelyekre és közösségi terekre is igaz.

Read More »

Az autóhasználati lehetőségek új korszaka (x)

A gépjárművek finanszírozása régen döntően készpénzes vásárlást vagy hitelfelvételt jelentett. Az utóbbi évek gazdasági változásai azonban új megoldásokat hoztak. A cégek működésének és költségvetésének modernizálása egyre inkább a használat és nem a tulajdonlás irányába tereli a flottamenedzsmentet.

Read More »