Site icon Kitekintő.hu

Kínai tudósok ipari gázokból állítanának elő takarmányt

Kínai kutatók elmondása szerint kifejlesztettek egy technológiát, amely segítségével az ipari kibocsátásokat takarmánnyá alakítják, ami csökkentheti az ország függőségét az importált nyersanyagoktól, például a szójababtól.

Az eljárás során szén-monoxidot, szén-dioxidot és nitrogént tartalmazó ipari gázokat szintetizálnak fehérjékké, mégpedig az etanol előállításához használt baktérium segítségével.

Kína a szójabab legnagyobb importőre; hatalmas mennyiségeket vásárol Brazíliából, Argentínából és az Egyesült Államokból. Az árucikk fontos szerepet játszott az Egyesült Államok és Kína közötti kereskedelmi feszültségek kiéleződésében.

Kína a termőföldek hiánya, valamint a tehetősebb lakosság növekvő kereslete miatt továbbra is mezőgazdasági áruhiánnyal küzd, ezért megpróbálja növelni a termelést és csökkenteni a pazarlást. A Science and Technology Daily azt írta, hogy Kína takarmányfehérjékhez szükséges nyersanyagszükségletének 80%-át importból fedezik.

Na mármost, ha az ország 10 millió tonna szintetikus fehérjét tud előállítani az új technológiával, az körülbelül 28 millió tonna szójababimportnak felelne meg – jegyezték meg a kutatók. Ez egyúttal Kína dekarbonizációs programját is nagymértékben előmozdítaná – tették hozzá.

Forrás: Bloomberg / Instagram

Exit mobile version