Site icon Kitekintő.hu

Ma is csak a jó hírekre figyelnek a piacok

Emelkedéssel nyitottak a főbb nyugat-európai részvényindexek szerdán. A kockázatvállalási kedvet fokozza a további gazdaságösztönző intézkedésekhez fűzött remény és a közösségi távolságtartás szabályainak lazítása szerte a világban, a koronavírus-járvány és az Egyesült Államokban egyre növekvő polgári elégedetlenség most nem érdekli a piacokat.

Ázsiában és a csendes-óceáni térségben közel három havi csúcsra ugrottak a tőzsdeindexek szerdán. A Morgan Stanley Capital International által számított, Japánt kivéve az ázsiai részvénypiacok árfolyam-alakulását mérő index (MSCI Asia ex Japan) 1,73 százalékkal, 503,70 pontra emelkedett. Tokióban a 225 válogatott részvény Nikkei mutatója 1,31 százalékos, az ausztráliai S&P/ASX 200 pedig 1,75 százalékos pluszban zárt, míg a dél-koreai Kospi 3,05 százalékos nyereségben közeledett a záráshoz.

A sanghaji tőzsde fő mutatója, a Shanghai Composite 0,46 százalékos, a sencseni börze fő mutatója, a Shenzhen Component Index pedig 0,56 százalékos pluszban állt zárás előtt egy órával. Hongkongban 1,40 százalékos, Mumbaiban 1,29 százalékos, Szingapúrban pedig 2,14 százalékos nyereségben állt a vezető tőzsdeindex közép-európai idő szerint reggel nyolc órakor.

A londoni tőzsde fő mutatója, az FTSE-100 index 0,91 százalékos, a frankfurti DAX-index 1,17 százalékos, a párizsi CAC-40 pedig 1,08 százalékos pluszban indította a kereskedést. A DAX-index a mai nyitásban 12.150 pont fölé emelkedett, ezzel újabb fontos ellenállási szinten jutott át gond nélkül.

Drágul az olaj is

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) drágul. Az augusztusi szállítású Brent hordónként 2,05 százalékos emelkedéssel, 40,38 dolláron, a júliusi szállítású WTI pedig 3,29 százalékos nyereségben, 38,02 dolláron forgott közép-európai idő szerint reggel nyolc órakor.

A Brent ára március eleje óta először haladta meg a 40 dollárt, mivel egyre többen bíznak abban, hogy a Kőolaj-exportáló Országok Szervezetének 14 tagállama és az olajkartellen kívüli tíz szövetséges ország, köztük Oroszország, azaz az OPEC+ néven is emlegetett csoport meghosszabbítja a kitermelés napi 9,7 millió hordós csökkentéséről kötött, május-júniusra szóló egyezség hatályát. Emellett bíznak abban is, hogy a járvány lecsengésével erősödni fog a kereslet az üzemanyagok iránt.

Kedden Londonban 0,87 százalékos, Frankfurtban 3,75 százalékos, Párizsban pedig 2,02 százalékos pluszban zárt a tőzsde. A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 1,57 százalékkal, az FTSE Eurofirst pedig 300 index 1,52 százalékkal, míg az euróövezeti EuroStoxx50 2,63 százalékkal emelkedett.

New Yorkban a Dow Jones ipari átlag 1,05 százalékos, az S&P 500-as mutató 0,82 százalékos, a Nasdaq piac összetett mutatója pedig 0,59 százalékos pluszban fejezte be a tegnapi kereskedést.

Forrás: MTI / Kitekintő

Exit mobile version