Site icon Kitekintő.hu

Macedón államtitkok magyar kézben?

A BBC és a Tanjug hírügynökség egybehangzó jelentéseire hivatkozva a zárt ajtók mögött megtartott büntetőperben legkevesebb 17 vádlottat találtak bűnösnek a BalkanInsight.com tudósítása szerint: nyolcuknál titkosított iratok kiszivárogtatása, míg további kilenc személy esetében bűnszövetkezetben történő zsarolás és csalás nyert bizonyítást.

Habár az elkövetők személyazonosságát nem hozták nyilvánosságra, nagy valószínűséggel azonban a hírszerzés, a védelmi minisztérium és a rendőrség pénzügyi bűncselekmények elleni részlegének volt alkalmazottai közül kerültek ki. Az AFP beszámolója szerint pusztán két név ismert: Marijan Jefremov volt hírszerző tiszt, a szervezet vezére, valamint Goran Stojkov volt rendőrtábornok. Tettükért 15, illetve 9 év börtönbüntetésben részesültek.

A 2013 szeptemberében felgöngyölített bűnelkövetői kör 2009 és 2012 között volt aktív, helyi médiaértesülések ez idő alatt a görög és a magyar szolgálatok számára is államtitoknak minősülő dokumentumokat adtak át. Macedóniában az 1991-es függetlenség óta ez a legsúlyosabb kémbotrány.

Exit mobile version