Site icon Kitekintő.hu

Uniós zászlót égettek a pozsonyi parlament előtt

Újabb menetet szervezett Pozsonyba a tisztesség nevében Oskar Dobrovodský és Marián Mišún – utóbbi politikus a szélsősésges jobboldali Mi Szlovákiánk néppárt tisztviselője. Uniós zászlót égettek a parlament előtt.

Dobrovodský és Mišún az első menetet október tizenharmadikán tartották a fővárosban, akkor mintegy százan vettek részt a rendezvényen. Most az akció megismétlése mellett döntöttek, elmondásuk szerint azért, mert a helyzet romlott Malackán abban az utcában, amelybe beköltözött több roma család is. A rendezvény résztvevői a pozsonyi vonatállomás előtt gyülekeztek, majd a parlament felé vetétk az irányt. A rendezvény most sem telt konfliktusok nélkül, bár ezúttal nem jelentek meg ellentüntetők: a résztvevők el szerettek volna jutni Szvatopluk vár előtti szobráig, ezt azonban nem engedték meg nekik a hatóságok. A mintegy száz főnyi tüntető azonban magánemberként elment a szoborig, beszédeket is tartottak, később pedig átvonultak a parlament elé, ahol elégettek egy zászlót. Két személyt – köztük Mišúnt – őrizetbe vett a rendőrség. Oskar Dobrovodskýt elmondása szerint felháborította a rendőrök viselkedése. „Ez disznóság, hogy a rendőrök ártatlan, dolozó embereket vernek, viszont az agresszív, antiszociális alakokat pedig védik. Csalódást okozott nekem a pozsonyi rendőrség azzal, hogy a tisztességes emberek ellen fordult” – tette hozzá a polgári aktivista, aki szerint neki személyesen nem volt köze a zászlóégetéshez, és az egyébként sem büntethető, mivel ilyen állam nem is létezik.

Exit mobile version