Site icon Kitekintő.hu

Schengen: szeptemberben vizsgázik Románia

Egyre ködösebb időbe vész, hogy az EU-csatlakozás után több mint öt évvel mikor csatlakozhat Románia a határellenőrzés nélküli schengeni övezethez.

Szeptemberben az Európai Unió újabb vizsgálatnak veti alá a két volt kommunista államot, Bulgáriát és Romániát, de a kilátásaik kevésbé biztatóak.

Július 18-án az Európai Bizottság hevesen bírálta Romániát, és a jogállam sürgős visszaállítását szorgalmazta. Bulgáriát arra ösztönözte, hogy tartsa tiszteletben a bírák függetlenségét és komolyabb harcot folytasson a magas szintű korrupcióval szemben.

Szerdán a német belügyminiszter megismételte korábbi álláspontját, hogy idén még a légi- és vízikikötőkben sem oldják fel a határellenőrzési kötelezettséget a két ország állampolgáraival szemben. “Románia kétséges politikai útra lépett” – fogalmazott Hans Peter Friedrich a Hamburger Abendblattnak.

„Idén Románia és Bulgária nem lesz felkészülve a részleges csatlakozásra sem a schengeni övezethez, azaz a légi és vízi határellenőrzést sem szüntetik meg” – nyilatkozta korábban a Rheinische Post német napilapnak.

Exit mobile version