1992-ben, még Cseh-Szlovákia szétválása előtt a Čarnogurský-kormány számára fontos volt a szliácsi katonai reptér: amely stratégiai szempontból fontos lett volna egy csehek általi aggresszió során.
Meglepő hírt közölt a Mladá Fronta Dnes hírlap és a Lidové Noviny honlapja. Martin Porubjak szlovák rendező szerint 1992-ben Ján Čarnogurský kormánya (amelyben előbbi miniszterelnök-helyettesi pozíciót töltöt be) a szliácsi katonai reptérrel kapcsolatban igen merész terveket szövögetett. A Pozsonytól északkeletre elhelyezkedő bázist ugyanis az osztrák államszerződés miatt fel kellett volna számolni: Ausztria határától számítva ugyanis 200 kilométernél közelebb légibázisok nem lehetnek: a szliácsi reptér pedig ezen zónán belül található. Az áthelyezésről akkoriban a szlovák föderáció belügyminisztere, Ladislav Pittner tárgyalt, aki szerint problémás elköltöztetni a bázist, mivel egy esetleges cseh támadás esetén nem tudna gyorsan válaszcsapást indítani a szlovák légierő.
Porubjak szerint a belügyminiszter akkoriban állította, hogy Pozsony bombázása esetén a légierő nagyon gyorsan Brünnt tudná megtámadni a szliácsi reptérről. A kabineten belül az ötlet nem aratott osztatlan sikert, végül Čarnogurský, a miniszterelnök sem értett vele egyet. A föderatív állam 1993. január elsején bomlott fel, a két független állam barátsági szerződését Václav Klaus és Ján Čarnogurský később Brünnben írta alá, a szliácsi katonai reptér pedig ma is aktív.