Hosszú a tennivalók listája a francia kabinet háza táján. A választók tudni szeretnék, az elnök hogyan kíván eleget tenni abbéli kötelezettségeinek, hogy felélessze az ország gazdasági növekedését. A legtöbb közgazdász 1,2 százalékos gazdasági gyarapodást vár, de nagy valószínűséggel a 0,5 százalékot is épphogy eléri majd.
A média egyre vádlóbb címekkel illeti Hollande eddigi tevékenységét. A Le Monde című francia balololdali napilap például „halogatás, vagy inkább tétlenség” szókapcsolattal élt, amikor a francia gazdaság jelenlegi kilátásait taglalta. A Libération baloldali lap pedig „Francois Hollande középszerű nyara” szalagcímmel publikált cikket.
Az elnököt a politikai élet berkeiben sem kerülik el a vádak. Jean-Luc Mélenchon szélsőbaloldali politikus nemrég csípős ironiával teli kijelentést tett, mondván „Száz nap szinte semmi” Laurent Wauquiez, a jobbldali Unió egy Népi Mozgalomért (Union pour un Populaire, UMP) politikusa pedig úgy fogalmazott: „sok hűhó, semmiért”. Jean-Marc Ayrault francia miniszterelnök a napokban bemutatta az elkövetkező hónapokra vonatkozó tervet, ekkor elmondta: „alkalmazkodik” a lassabb haladáshoz.
Hollande igyekszik elfojtani a kritikát, ezért szinte azonnal bejelentette, hogy rendkívüli ülést hív össze. Tervei között szerepel 150 000 államilag támogatott ifjúsági munkahely, és ugyanennyi lakás létrehozása. Továbbá növekedni fognak az egészségügy költségei, ezzel segítve a bevételeket – ígérte. Tegnap (augusztus 22-én) pedig Berlinbe utazott egy találkozóra, hogy egyeztessen Angela Merkel német kancellárral, mielőtt Antonis Samaras görög miniszterelnökkel tárgyalna az euróövezet válságáról.