Site icon Kitekintő.hu

Elnökválasztás lesz májusban

Szerbiában május 6-án tartják az elnökválasztást is, egy napon a parlamenti és helyhatósági választásokkal. Boris Tadić elnök április 6-án fogja beadni lemondását, lerövidítve ezzel mandátumát, tisztségét pedig a választásokig Slavica Đukić Dejanović, a szerb parlament elnöke veszi át.

A törvény szerint az elnökválasztást legkevesebb egy hónappal voksolás előtt kell kiírni, ezért Tadić az április eleji dátumot kihasználva az év végi mandátumának lejárta előtt távozik elnöki posztjáról, majd a Demokrata Párt elnökjelöltjeként indul a választásokon. Levélben, április 4-én értesíti a parlament elnökét, Slavica Đukić Dejanovićot döntéséről, aki majd kiírja az  elnökválasztást. További elnökjelöltek Tomislav Nikolić, a Szerb Haladó Párt jelöltje, Ivica Dačić, a Szerb Szocialista Párt képviselője, valamint Pásztor István, a Vajdasági Magyar Szövetség képviselőjeként indul a májusi megmérettetésen.

Exit mobile version