2010. március 15, hétfő, Kristóf

Elszabadult egy amerikai kémműhold

2008. január 27., vasárnap
   

Az önálló útra tért eszköz a becslések szerint február végén vagy március elején zuhan le a Föld felszínére.

Kikerült a földi irányítás kontrollja alól egy amerikai kémműhold, s feltehetőleg február végén vagy március elején a szerkezet le fog zuhanni a Földre, ám a becsapódás helye jelenleg még bizonytalan – jelentették be névtelenségüket megőrző kormányzati tisztviselők tegnap.

A hírre gyorsan reagált Gordon Johndroe, a Nemzetbiztonsági Tanács szóvivője, aki elmondta, hogy az illetékes kormányhivatalok vizsgálják az ügyet, s felhívta a figyelmet arra a tényre, hogy az elmúlt évek során már számtalan műhold zuhant bolygónk felszínére, s egyik sem okozott komoly károkat; a kormányzat mindent megtesz, hogy ez a jelen esetben is így történjen. Arra a kérdésre, hogy nem lenne-e célszerű rakétával kilőni az elszabadult műholdtat, azt válaszolta, hogy ha majd eljön az ideje, hogy ezt mérlegeljék, akkor dönteni fognak.

John Pike, védelmi szakértő az AP hírügynökségnek elmondta, hogy a szigorúan bizalmas adatokat is tároló kémműholdak esetében bevett gyakorlat, hogy az óceánba irányítva semmisítik meg őket. Pike elmondta azt is, hogy a lelövés nem megoldás, mivel a robbanás után keletkező törmelék csak tovább fokozná a veszélyeztetettséget. A GlobalSecurity.org igazgatója szerint a szóban forgó műhold akkora, mint egy kisbusz, és kilenc tonna körül lehet a súlya.

Megtörtént már máskor is, hogy nem irányítottan, ellenőrizetlenül zuhant a Földre az űrből ember készítette eszköz: a legnagyobb ilyen tárgy az 1979-ben az Indiai-óceánba és Ausztrália néptelen nyugati részére becsapódott 78 tonnás Skylab űrállomás volt.
    Hogy tetszett a cikk?
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Szóljon hozzá Ön is a témához!
Kommentáláshoz, értékeléshez kérjük, lépjen be!

Ha Ön rendelkezik google-, yahoo-, liveID-, twitter-, facebook-, vagy openID azonosítóval úgy ide kattintva külön regisztráció nélkül is beléphet a Kitekintőre! Elsősorban ezt a megoldást ajánljuk!

Ha Ön nem rendelkezik a fenti listában felsorolt azonosítók egyikével sem, vagy nem kívánja őket a Kitekintőre való belépésre használni, úgy klasszikus módon, helyi, kitekintős azonosítóval itt tud belépni. (Az első megoldás jövőbe mutató és szebb is:) )

 Emlékezzen?
Kövessen minket!
Kitekintő.hu a Facebookon
Napi hírlevelünk
Galériák