Ezért mondott le a román kormányfő
2012. február 6., hétfő
- Címkék:
- boc-kormány
- románia
Románia stabil, és megúszta az összeomlást – mondta Emil Boc hétfő délelőtti sajtótájékoztatóján, majd lemondott. A kormány azért távozik a miniszterelnök indoklása szerint, hogy "csökkentse a politikai és társadalmi feszültséget."
A kormányfő úgy fogalmazott, tudja, hogy rendkívül nehéz helyzetbe került az ország, de az általa képviselt politikára szükség volt azért, hogy ne váljon súlyosabbá a válság. "A megkezdett úton tovább kell haladni" – zárta beszédét Emil Boc.
Arról, hogy ki lehet az utódja, egyelőre találgatások folynak, a legesélyesebbként egy technokratát vagy Vasile Blagát nevezik meg a PDL-hez közelálló körök. A januári tüntetéseken felmerült Klaus Johannis nagyszebeni polgármester neve is.
Traian Băsescu ma tárgyal az ellenzéki és kormánypártok képviselőivel a következő miniszterelnök személyéről, bár a meghívón lévő napirendi pontok között ez nem szerepelt. Az elnök a múlt héten küldött meghívók szerint a gazdasági és monetáris unióról szóló EU-szerződésről, a pártok közti párbeszédről és a parlament működéséről kíván konzultálni a pártok képviselőivel. A parlamenti pártok jelezték: mindannyian részt vesznek a találkozón.
Sebastian Lăzăroiu volt államelnöki tanácsos korábban úgy nyilatkozott: nemcsak Emil Bocnak, de a teljes kormánynak le kellene mondania, nehéz azonban olyan kompetens embereket találni, akik helyettesíteni tudnák a mostani kabinetet.
Buszos utazásához a Kitekintő a busszal.hu-t ajánlja!
különbusz – személyszállítás – buszbérlés
Népszerűek
- A nagykövet állítja: megvan a katonai terv...
- Belgium harcot indít a munkanélküliség ellen
- Újra elvetették a konfliktus magvait?
- Egyre nő az elégedetlenség Maliban
- Mexikó: csodás lehetőségek, véres kilátások
- Elkezdődött a harc 2013-ért
- Tadic vesztett, a VMSZ mégis kitart a...
- Újrakezdődött a „paloták harca” Romániában











