A német vállalatok nem sok jóra számítanak

A Német Ipari és Kereskedelmi Kamarák Országos Szövetségének (DIHK) pénteken ismertetett felmérése szerint egyre több német vállalat számol a világgazdasági helyzet romlásával.

Az évente kétszer elvégzett felmérés új adatai szerint a tavasszal regisztrált 10 százalékról 25 százalékra emelkedett a világgazdaság kilátásait rossznak tartó német vállalatok aránya, a javulásra számító cégek aránya pedig 40 százalékról 27 százalékra süllyedt.

A kilátások javulására és romlására számító vállalatok arányának különbségéből képzett hangulatmutató így 30 pontról 2 pontra zuhant. Észak-Amerikát kivéve valamennyi térségben emelkedett a borúlátó cégek aránya.

A német vállalkozásokat leginkább a gazdaságpolitikai keretfeltételek alakulása nyugtalanítja, a tavaszi 48 százalékról 50 százalékra emelkedett a gazdaságpolitikát az első számú bizonytalansági tényezőnek tartó vállalatok aránya. Jelentős a kereslet csökkenése, az árfolyamváltozások és a képzett munkaerő hiánya miatti aggodalom is.

A romló hangulat a létszámfejlesztési tervekre is hat, az új munkatársak felvételével számoló vállalatok aránya a tavaszi 43 százalékról 39 százalékra süllyedt, és 5 százalékról 13 százalékra emelkedett mindazon cégek aránya, amelyek szerint kevesebb munkatársra lesz szükség a következő hónapokban.

A felmérésben világszerte 3500 németországi, illetve külföldi leányvállalattal vagy telephellyel rendelkező német vállalkozást kérdeztek meg.

  • Kapcsolódó cikkünk:

Forrás: MTI

Friss hírek

Az USA húzza felfelé a világgazdaságot

Az Egyesült Államok tavalyi államháztartási hiányának példátlan pro-ciklikus bővülése felhajtóerőt adott a hazai fogyasztásnak, és ezzel egyidejűleg magyarázattal szolgált az amerikai gazdaság meglepő ellenállóképességet jelző tavalyi növekedésére is.

Read More »