Orosz légvédelmi rendszer kerülhet a NATO-tag Törökországba

Törökország fontolóra veszi Oroszország nagy hatótávolságú légvédelmi rendszer kiépítésére vonatkozó ajánlatát – közölte kedden az NTV török hírtelevízió a török külügyminisztériumra hivatkozva.

Ankara közel egy évvel ezelőtt visszamondta a légvédelmi rakétarendszerre kiírt és 2013-ban nyertesnek nyilvánított kínai pályázatot. A török légvédelmi rendszer kiépítésére korábban az Egyesült Államok és európai országok is nyújtottak már be ajánlatot, és a kínaiak győzelmét felháborodással fogadták, mondván: Törökország NATO-tagállam, így haditechnikájának összeilleszthetőnek kell lennie a többi tagállam felszerelésével.

Ez a kérdés most újra előtérbe kerülhet, Recep Tayyip Erdogan török, valamint Vlagyimir Putyin orosz elnök az augusztusi látványos kibékülésük után újabb jelét adták annak, hogy jóval szorosabbra fűzik az orosz-török kapcsolatokat.

Hétfői isztambuli találkozójukon egyetértettek abban, hogy ismét erős gazdasági kapcsolatokat szeretnének kialakítani és az orosz államfő megjegyezte, hogy a védelmi iparban is kész együttműködni Törökországgal.

Az NTV kiemelte: Ankara légvédelem tekintetében nem akar függő helyzetbe kerülni, a technológiát akarja megvenni és a rendszert maga használni. A másik félnek először el kell fogadnia a feltételeket.

  • Kapcsolódó cikkeink:

Forrás: MTI

Friss hírek

250 forint osztalékot fizet idén a Mol

A Mol mintegy 198 milliárd forint osztalék kifizetéséről döntött a 2023-as üzleti évre vonatkozóan. Az egy részvényre jutó alap osztalék mértéke 150 forint, ezen túl a részvényeseknek mintegy 100 forint körüli rendkívüli osztalékot is fizetnek.

Read More »
Volvo XC60 Recharge

Erős negyedévet zárt a Volvo

A kínai Geely többségi tulajdonában lévő Volvo Cars rekordszámú, 182.687 járművet értékesített az idei első három hónapban, 12 százalékkal többet az egy évvel korábbinál. A tisztán elektromos autók aránya 21 százalékra emelkedett az egy évvel korábbi 18 százalékról.

Read More »